Abiye Elbise bayanların vazgeçilmez kıyafeti olan, çok özel gecelerde, düğünlerde, nişanlarda, balolarda, giyilen gösterişli göz alıcı giysidir. Genellikle gece kıyafeti olarak bilinen abiye elbise artık yeni tasarım ve modeller ile günün her saatinde giyilebilir. Türk kadınında sıklıkla tercih ettiği giyim tarzı olması sebebiyle çok fazla çeşitlilik arz etmektedir. Bu çeşitliliğin fazla olması hatalı kombin yapılmasını da beraberinde getirmektedir.

Kıyafet seçimi yaparken ilk yapmanız gereken elbisenin kumaşını doğru seçmenizdir. Kumaş seçimini doğru yapmanız için, katılacağınız davetin açık yada kapalı ortamda, gündüz yada gece olması ve davetteki konumunuz gibi durumlar seçim yapmanız ve şık görünmeniz açısından önemlidir. Kumaş seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da seçtiğiniz kumaşın vücudunuza uyum sağlamasıdır.  Bununla birlikte kıyafetinizi  tamamlayan aksesuarlarından olan; Çanta, Ayakkabı, Makyaj ve Takılarınızı seçerken de elbisenizle uyumlu aksesuarları tercih etmeniz kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Abiye elbise modelleri arasında tercih yaparken yanında olumlu olumsuz yorum yapmaktan çekinmeyen biri olmalıdır. Elbise modellerini denemekten çekinmeyin hatta size yakışmayacağını düşündüğünüz modelleri özellikle deneyin, bazen tatlı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Abiyenizi Moda Evinden almaya karar verdiyseniz hiç kuşkusuz size en uygun ve yakışan elbise hazırlanacaktır.

Kısa maddeler halinde abiye elbise modelleri incelerken öncelikle dikkat etmeniz gerekenleri sıralamak gerekirse;

–   Kumaş seçimi,

–   Mevsim ve hava sıcaklığı,

–   Davetin açık/kapalı mekan da olup olmayacağı, akşam yada gündüz yapılıp yapılmayacağı,

–   Kumaşın vücudunuzla uyum içerisinde olması,

–   Renk seçimi,

–   Aksesuarlar

–   Ayakkabı seçimi

–   Çanta Seçimi

–   Davetteki konumunuz (Ev sahibi, yakın, misafir vs.)

İşte saydığımız bu maddeler ışığında seçim yapılan abiye elbisesi hiç kuşkusuz sizi davetin en çık hanımları arasına katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here