Düğün, nişan, okul veda partileri gibi çocuklarında çok özel günleri vardır. O günde tüm çocuklar doğal olarak en özel kıyafetler giyip gecenin en güzeli olmak için adeta birbirleriyle yarışırlar.Genellikle bu gecelerde büyükler için üretilen abiye modellerin benzerleri çocuklar içinde üretilmektedir. Peki çocuk abiye modelleri tercihleri yapılırken nelere dikkat edilmeli çocukların gecede kendilerini rahat ve şık hissetmeleri için hangi abiye modelleri satın alınmalıdır.

Abiyeler, aksesuarlar, ayakkabılar AVM vitrinlerinde, mağazalarda, web sitelerinde göz kamaştırırken nasıl büyükler karşı koyamayıp sepetleri dolduruyorsa, Çocuklarda büyükler kadar isteklidir.Düğün nişan davetlerinde en az gelin damat kadar şık ve güzel görünmesi için uğraşılan çocukların kıyafet seçimleri de bir hayli zor olmaktadır.Mağazalar ve vitrinler arasında dolaşmaktan yorulan genç bedenler bazen istedikleri modelleri bulamamaktadır. Düğünlerde kız çocuk kıyafetleri genellikle kendilerini prenses gibi gösteren kabarık gelinlikler, erkek çocukları içinde tercihler genellikle takım elbise yada smokin olmaktadır. Sıklıkla kız çocukları için tercih edilen en çok elbise modeli ise hiç kuşkusuz abiye elbise modelidir. Peki çocuk abiye modelleri tercih yapılırken hangi konulara dikkat edilmelidir;

  • Çocukların yaş gruplarına göre elbisenin uzunluğuna dikkat etmeliyiz.Küçük yaş grupları için uzun modellerin tercih edilmesi, onların etrafta koşuşturmalarıma mani olacağından tercih edilmemelidir.Diz altı modeller minikler  için en uygun model olacaktır.
  • Bol kıyafet tercih edilmesi gerek düğünlerde gerekse de okul balo ve partilerinde çocukların rahat hareket etmelerini sağlayacaktır.
  • Arıcıya abiye kıyafetini tamamlayan ayakkabı ve diğer aksesuarlar seçimleri yaparken de sadelik ve rahatlık her zaman göz önüne alınması gerekir. Yüksek topuklu ayakkabıların hem çocuk sağlık hemde gecenin temposuna göre rahatlığını düşünerek alınması gerekir.
  • Elbisenin renklerini seçerken ister çok renkli, ister bembeyaz gelin gibi bir elbise tercih edebilirsiniz. Kendi kıyafetiniz ile uyumlu renkleri seçerek de davete çarpıcı bir giriş yapabilirsiniz.
  • Çocuğunuz elbise konusunda inatçılık gösteriyor ise, onunla inatlaşmadan olumlu cümleler kurarak, yumuşak uyumlu bir ses tonu ile ikna etmeye çalışmalısınız.

Çocuklar yaşları itibariyle şık olma konusunda herhangi bir bilgi ve deneyime sahip olmadıkları için, giyim tarzlarını oluştururken aile bireylerini ve medya faktörünü kullanırlar. Seçeceğiniz kıyafetin çocuğun karakteri ile örtüşüp örtüşmediğine dikkat ederek en doğru kıyafeti bulmanız olacaktır. Bunu yaparken de genel kombin kuralları kullanmanız yeterli olacaktır. Artık küçük deyip geçmeyiniz onların sosyal çevresi var ve sizinkinden daha rekabetçi !

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here