Ufak bir hesapla başlıyoruz. Geçen bir aya dönüp bakın, kaç gün etek ve elbise, kaç gün pantolon giydiniz? Pantolon giydiğiniz günler, etek ve elbise giydiğiniz günlerden daha fazlaysa şimdi oturup düşünme zamanı. Neden öyle oldu? Yoksa etek ve elbiseleri doğru çorap ve ayakkabılar ile kombinlemek zor olduğu için mi? Gelin bu düğümü çözelim. Etek ve elbise konforunu hayatımıza daha fazla yedirelim. Etek ve elbiselerin yükselişi başlasın! Daha fazla etek, daha fazla elbise diyenler buraya!

1. Daha sık etek ve elbise giymek istiyorsanız öncelikle dolabınızda ufak bir revizyon yapmakla işe başlayın. Bluzları ve ayakkabıları bir kenara koydunuz, tarzınızı tamamlayacak çorapları bir bir seçtinizse sıra geldi eteklere. Hangi bluzla hangi etek iyi olur, hangi etek hangi çorapla yakışır hesaplama zamanı.

2. Elbise günü belirlemeye var mısınız? Bu sezon elbiselerin renk renk ve binbir desen de. Bu elbise bolluğunda haftanın belli günlerini kendiniz için elbise günü olarak belirlemeye ne dersiniz? Böylece dolapta durmaktan sıkılmış elbiseler biraz daha gün yüzüne çıkar.

3. Elbise ve etek modasını ne kadar takip ediyorsunuz? Bizden size ufak ipuçları gelsin. Sezon elbiseleri çan etekli, fırfır kollu ve renklerle dans ediyor. Eteklerde ise, kot kumaşlar, kısa şort-etekler ve kadifeler revaçta. Renkler cıvıl cıvıl ve çiçekler bol bol.

4. Tüme varım yöntemiyle modaya uymaya ne dersiniz? Mesela, bir bluz seçin ve diğer tüm parçaları o bluza göre seçin. Ya da Penti’den bir çorap seçin ve ona uygun bir elbise, ayakkabı ve aksesuar ile kombini tamamlayın. Bu sonbahar ve kış sezonunda, renkler ve desenlerin ışıltısından payınıza düşeni alın.

5. Moda olan detayları kaçırmayın. File çoraplar, desenli çoraplar, ışıltılı kombinlerin vazgeçilmezi ışıltılı çoraplar harika tamamlayıcı aksesuarlar olarak etek ve elbiselerinizin yanında yerini alsın.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here