Hamilelik dönemi bayanların kırk hafta boyunca yaşamlarını en çok etkileyen,  gerek duygusal gerekse de fiziksel olarak zorlandıkları en önemli dönemdir. Bu dönemde anne adayları vücutlarındaki fiziksel değişimlerin olumsuz yönlerini ellerinden geldiğince gidermeye çalışırlar. Bunun için alınan ilk ve belki de tek önlem hamile bayanlara özel üretilen kıyafetler olmaktadır.Bu bölümümüzde hamile abiye modelleri hakkında sizleri bilgilendirme ve tercih yapmanızda yardımcı olmaya çalışacağız.

Şüphesiz her kadın güzel görünmek ister. Hele de hamile bayanların bu istekleri doğal olarak daha fazladır. Anne adaylarının katıldıkları düğün, nişan gibi özel gecelerde hamile abiye elbise seçimlerini yaparken normal dönemlerden daha özenli olmaları kaçınılmazdır. Artık gelişen ve büyüyen tekstil dünyası yaptıkları özel üretimler sayesinde hamile bayanların da seçimlerini rahatlıkla yapabilmeleri ve onlarında şık ve güzel görünme isteklerini rahatlıkla karşılayacakları geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Anne adayları abiye elbise modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Aslında bu hususlar hamilelik dönemi boyunca uyulması gereken genel genel iyim kuralları arasında da yer almaktadır. İş te bu kurallar çerçevesinde de alışverişlerimizi gerçekleştirmeliyiz.  Bu püf noktaları sıralamak gerekirse;

– Karın bölgesinin genişlemesinden dolayı bu bölgeyi sıkmayan kalıplar tercih edilmelidir.

– Bu dönemde vücut sıcaklığınız biraz daha yüksek olacağından, kumaş seçimlerinde doğal olanlar tercih edilmeli, sizi sıkan terleten ve cildinizin nefes almasını engelleyen kumaşlardan kaçınılmalıdır.

– Yaka kısımları V yaka kayık yaka olan ürünler tercih edilmedir.

– Kol, bacak bölgelerinde görülen şişliklerden dolayı geniş kesim modeller tercih edilmelidir. Vücudu sıkan tayt gibi giysilerden kaçınılmalıdır.

– Ayakkabı seçimleri yaparken rahat, ortopedik modeller seçilmeli topuklu modellerden kaçınılmalıdır.

– İç giyimde sentetik ürünler yerine pamuklu ürünler tercih edilmelidir. Hamilelere özel üretilen iç çamaşırları tercih edilmelidir.

– Hamilelik döneminde sadelik olmazsa olmazlardandır. Bilezik, kolye, yüzük gibi aksesuar seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur alerjik yapıda olmaması ve cildinizi tahriş etmemesidir. Ağır materyallerden oluşan takılardan kaçınılmalı sadece ve sizi yormayan takılar tercih edilmelidir.

 

Gelelim bu püf noktaların ışığında hamilelik dönemi boyunca davetler de giyebileceğiniz abiye elbise modelleri nasıl seçilmeli!

Gebelik dönemi boyunca abiye elbise seçerken, öncelikle bu kıyafetler tüm gece veya gündüz üzerinizde olacağından cildinizi terleterek rahatsız edecek kumaşlardan kaçınılmalı. Elbise yapılan kumaşın vücut hareketinize uyum sağlaması gerekmektedir.  Özellikle bel kısmı likralı yada büzgülü olan modeller hem size rahat hareket kabiliyeti sağlayacak hem de cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Bir diğer husus da tatsız kazalardan kaçınmak için yürürken sizi zorlayacak uzun modelleri tercih etmekten kaçınmalısınız. Gece katılacağınız davetlerde bedeninizde ki anlık vücut sıcaklığı değişimlerine karşı yanınızda kıyafetinize uygun şal yada ceket tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here