Gelinlik İç Çamaşırı Seçiminde Gelinliğinizin Modeli de Son Derece Önemli… Hangi gelinlikle hangi çamaşır kullanılır?

Gelinlik, saç, makyaj, çeyizler derken unutmamanız gereken çok önemli bir detay daha var; Gelinlik İç Çamaşırı. En özel gününüz için onca masraf yapıyor, en ince ayrıntısına kadar düşünüyorsunuz. En az gelinliğiniz kadar o gece iç çamaşırınızın da rahat olması düğün boyu rahat etmenizi sağlayacaktır. Bu yazı sayesinde hem vücudunuzu güzel gösterecek hem de o gece rahat etmenizi sağlayacak çamaşır çeşidini öğrenebilirsiniz…

Öncelikle düğün günü rahatınızın çok daha önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Yani rahat edemeyeceğiniz bir çamaşırı sırf düğün gecesi eşinizle baş başa kalacağınız o anı düşünüp giymek zorunda hissetmeyin. Düğün günü rahat bir çamaşır giymek gecesinde değiştirip hayalinizdeki ‘seksi’ ama rahatsız bir çamaşır giyebilirsiniz.

Düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırına karar verirken en önemli unsur gelinliğinizin şeklidir. Straples mi yoksa askılı mı? Sırtı açık mı yoksa dantel işleme ile mi kaplı? Kendinden korseli mi yoksa değil mi? Kendinden sütyenli mi yoksa değil mi? Tüm bu soruları gelinlik bakarken unutmamakta fayda var. Gelinliği seçtikten sonra ilk provaya giderken ona uygun çamaşırı da yanınızda götürmeniz gerekeceği için bir an önce doğru çamaşırı bulmak gerekir. Şimdi tüm gelinlik alternatiflerini tek tek inceleyelim…

Örneğin halihazırda korseli bir gelinliğiniz varsa (ki artık çoğu gelinliğin içinde korse oluyor) o zaman tekrardan korseli bir büstiyer takımı giymeniz anlamsız olacaktır. Üstelik bu korseli büstiyerleri düğünde kullanan gelinlere rahat edip etmediklerini sorduğumuzda hepsinin ortak cevabı ‘keşke giymeseydim, son derece rahatsız bir şeymiş’ oldu.

Gelinliğiniz kendinden korsajlı ve sizin de çok fazla kilo probleminiz yok ise büstiyer giymek yerine göğüslerinizi toparlayacak bir sütyen tercih edebilirsiniz. Gelinlik İç Çamaşırı seçmek kafa karıştırıcı görünse de kolay bir iştir. Önemli olan gelinliğinize uygun modeli öğrenmek, bu doğrultuda seçimler yapmaktır. Şimdi tek tek her gelinlik için uygun gelinlik iç çamaşırı modellerine bakalım:

Straples Gelinlik İç Çamaşırı

Straples bir gelinlikle kullanabileceğiniz en rahat çamaşır gelinliğin içine dikilen ‘cup’lar olacaktır. Gelinlikle bir bütün duracağı için kayma, görünme, düşme gibi sıkıntılar yaşamazsınız. Gelinlikçinizle belirlediğiniz cup ölçüsünü ister destekli isterseniz de sadece toparlayıcı olarak seçebilirsiniz.

Straples gelinliğiniz kendin sütyenli değilse o zaman askısız, vücudunuza tam oturan, gelinliğinizin tonuna uygun bir sütyen/büstiyer seçebilirsiniz.

Sırt Detaylı Gelinlik İç Çamaşırı

Gelinliğinizin en önemli detayıysa o halde işler biraz daha karışıyor, seçenekler azalıyor. Göğüsleriniz küçükse en rahat edeceğiniz sütyen tipi silikon olanlardır. Bu tip bir sütyen alacaksanız ve daha önce hiç kullanmadıysanız mutlaka bir adet fazladan alın ve evde deneme yapmaya çalışın. Büyük göğüslü gelinler ise bu tip silikon sütyenlerden uzak durmalı. Size en uygun olan sütyen sırtı dekolte olan yani daha aşağıda biten sütyenlerdir. Ama bu sütyenleri her yerde rahatlıkla bulamayacağınızı unutmayın, bu yüzden büyük göğüslü gelinlerin daha yukarıdan bitişli sırt detaylarını tercih etmelerini öneririm.

Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Göğüs dekoltesi olan gelinlikler için ideal gelinlik iç çamaşırı çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Birçok markada derin göğüs dekoltesinde görünmeyecek sütyen çeşitleri mevcut. Askılı-askısız, sırtı şeffaf veya sırtı olmayan modelleri tercih edebilirsiniz.

Vücudu Saran Gelinlikler

Bu tip gelinlikler genellikle kendinden sütyenli olur. Eğer ki sizin gelinliğiniz kendinden sütyenli değilse vücudunuzu saran bir büstiyer tercih etmelisiniz. Parçalı iç çamaşırları vücudunuzu saran bu tip gelinlikler için çok uygun olmaz. Aynı şekilde gelinliğinizin kumaşı inceyse, dışarıdan belli olmayacak dantelsiz büstiyerleri tercih etmeli.

Gelinlik içine giyeceğiniz gelinlik iç çamaşırları için tek tek örnekleri birlikte inceledik, peki ya alt nasıl olmalı? Külot seçiminde tamamen sizi terletmeyecek, rahatsız etmeyecek kumaştan yapılmış olanları tercih edin. Daha önce jartiyer kullanmadıysanız denemelere düğünden birkaç gün önce başlayın ki düğün günü rahatsız olup olmayacağınıza kendiniz karar verebilin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here