Modacılar, gelinliklerin büyüsüne büyü katmak için sürekli çalışıyor. Tam “Daha ne kadar farklı bir gelinlik olabilir ki?” derken, etkileyici tasarımlar ile karşılaşıyoruz. Örneğin sezon modası minimal gelinlikler gibi. Bu tasarımların ortak bir noktası var ki, o da gelinlerin en sevecekleri modelleri ortaya çıkarmak. Bütün gelinlikler birbirinden güzel olduğu için de gelinlik seçmek zor olabiliyor. Her kadına yakışan, her kadının güzelliğini daha çok ortaya çıkaran ve ışıltısına ışıltı katan bir kıyafet varsa o muhtemelen bir gelinliktir. Bu yılın akımlarından birisi olan minimal gelinlikler de o ışıltıya ışıtlı katmak için podyumlarda ve tasarımcıların masalarında yerlerini aldılar. Gelin minimal gelinliklere bir göz atalım. Onları minimal yapan neymiş, bildiğimiz gelinliklerden ne farkları varmış birlikte öğrenelim.

gelin çiçeğiDüğün sezonuna damga vurma zamanı!

Bir tasarımın adında “minimal” sıfatı varsa, o tasarım aynı zamanda moderndir. Yani, minimal gelinliğiniz, modern kumaş, kesim ve modele sahip olacaktır. Modern ve minimal bir düğün konsepti ile harika bir uyum sağlayacak olan bu gelinliklere hazır mısınız?

Madem minimal gelinlik dedik, burada abartılara yer yok. Minimal gelinliklerde kabarık etekler kullanılmıyor. Tarlatanlar ve etekleri kabartan tüllere burada yer yok. Gelinliğinizin etek kısmında daha görkemli bir görüntü istiyorsanız, bunu etek kısmında daha çok kumaş kullanarak sağlayabilirsiniz.

modern minimal gelinlik
Minimal gelinliklerde, yoğun danteller ve işlemeler de bulunmuyor. Hareket katmak istediğiniz kısımlarda tül ve inci işlemeleri eklenebilir. Kollarda, yaka kısımlarında ve duvakta bu narin işlemelere yer verebilirsiniz.

Minimal gelinlikte genellikle “olmayan” şeyleri söyledik. Çünkü minimal, sade ve modern bir gelinlik için fazlalıkları bir kenara koymak gerekiyor. Şimdi biraz da olması gerekenlerden bahsedelim. Hatta olmazsa olmazlardan…

minimal gelinlik modelleri
Minimal gelinliğinizin süsler ve detaylarla işlenmeyeceğini biliyorsunuz. Dolayısıyla bu gelinlik için kullanılacak kumaş çok kaliteli olmalı. Kalitesiz bir kumaş, en güzel tasarımı bile zayıf gösterebilir, aman dikkat.

Minimal gelinlikler hakkında dikkatimizi çeken bir diğer husus da, bir gelinliğe göre daha rahat olmaları. Üzerinizden dökülen, yumuşak, sarmayan tasarımlı minimal gelinlikler yoğunlukta. Bu rahat gelinlikler iç giyim ve korse kullanımınızı da etkileyecektir. Göğüs ve sırt dekoltesi için Penti’nin dekolte sütyenleri koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Korse konusunda da, gelinlik tasarımcınızla mutlaka konuşun. penti dekolte sütyen

Minimal gelinliklerin, minimal ve modern konseptin bir parçası olduğundan bahsetmiştik. Tüm aksesuarlarınız bu minimal havaya eşlik etmeli. Gelin buketinizi, saçınızı, ayakkabılarınızı, takılarınızı tek tek seçin. En ufak abartı ahengi bozabilir.dekolte sütyen modeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here