Nikaha Giderken Ne Giyilir?

Nikah törenleri ülkemizde özellikle kapalı nikah salonlarında ve yaklaşık 1 saat törenler olarak gerçekleşiyor. Başka ülkelerde kilise ya da açık hava gibi farklı mekanlarda da gerçekleşebiliyor. Türkiye’de nikaha giderken doğru kombinleri yaparak giden kadın sayısı ne yazık ki çok az. Düğüne mi nikaha mı gittiğimizi iyi ayırt etmek lazım. Bu sebeple nikaha giderken ne giyilir, nasıl kombin yapılır ve nikaha giderken saç modelleri ve makyajınız nasıl olmalı bunları anlatalım istedik!

Nikaha giderken ne giyilir? Kombin önerileri!

Nikaha giderken nasıl bir tören ve mekanda olduğunu öncelikli olarak bilmelisiniz. Günümüzde kır alanlarında da farklı konsepte nikah törenleri yapılmaya başlandı. Biz bu yazıda daha çok sıklıkla tercih edilen nikah salonlarını baz aldık.

nikaha giderken giyeceğiniz kıyafet tam anlamıyla davet stilini temsil etmeli. Toplantı ciddiyetinden ve düğün eğlencesinden uzak bir kombin olmalı. Kapalı bir mekanda şık bir davete uygun bir kombinle gitmelisiniz. Bu kombinler neler mi? Gelin inceleyelim!

Nikaha Giderken Ne Giyilir?

Nikah için ilk tercih sade, şık ve pastel renklerden seçilmiş kısa elbiselerdir. Çok canlı renk kullanmak nikah salonunda fazla dikkat çekmenize sebep olabilir. Bu yüzden pastel renkler nikah törenleri için daha uygun olabilir Tabii burada yaşınızın da önemi bulunuyor. Eğer yaşınız küçükse canlı renkler giymeniz daha doğru olacaktır.

Nikaha Giderken Ne Giyilir?

Elbise modeline gelince uzun elbise giymek nikah töreni açısından çok uygun değildir. Bu sebeple kısa ya da orta boyda elbiseler tercih etmelisiniz.

Nikaha Giderken Ne Giyilir?

Eşiniz ya da sevgilinizle nikaha gidecekseni birlikte bir uyum içerisinde olmalısınız. Erkek arkadaşınız da smart casual diye geçen spor şık stilini seçebilir. Takım elbise giyeceksede erkek yaz modasını temsil eden takım elbiseler tercih etmeli.

Nikaha Giderken Ne Giyilir?

Nikaha giderken kıyafet kombininiz takı, ayakkabı ve çanta bakımından uyumlu olmalıdır. Çanta olarak nikaha giderken genellikle clutch dediğimiz el çantalarını tercih etmek de yarar var.

Nikaha Giderken Ne Giyilir?

Nikaha giderken saç modelleri olarak sade ve şık modeller tercih etmelisiniz. Abartılı maşa ve topuz saç modellerinden uzak durmalısınız. Eğer gelinin çok yakını iseniz çok şık bir topuz giydiğiniz kıyafeti kaldırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here