Tesettür abiye modellerine en çok yakışan işlemelerden biri de Osmanlı detaylı abiye modelleridir. Bunlar size saray gelini havası verirken diğer yandan modern ve geleneksel çizgiyi birleştirerek son derece şık görünmenize yardım edecek olan detaylardır. Abiye elbiselerde Osmanlı detayları son yıllarda ağırlıklı olarak kullanılmaya başlandı. Şık ve sade abiyelere Osmanlı motifler içeren güpür işlemeler eklenerek elbisenin havasını değiştirebilirsiniz. Diğer yandan bu işlemeli elbiselere en çok hangi rengin yakıştığını merak ediyor olabilirsiniz. O zaman mat renkleri kullanmalı ve şık ve zarif bir görüntü nasıl elde edilir gittiğiniz ortamda bunu kanıtlayabilirsiniz.

Mürdüm Renkli Abiyeler

Abiye seçiminde Mürdüm rengi kullanmak oldukça zarif bir tercih olacaktır. Osmanlı detayların abiyenin belinden yukarıya kadar çıkan yapısı tülden yapılmış katmanlı düz inen eteği sayesinde tesettür abiye oldukça şık ve zarif görünüyor. Bu seçimleri yaparken sizde zorlanmayacak ve kendi üzerinizde denediğiniz zaman abiyenin ne kadar güzel olduğunu göreceksiniz. Bu elbise seçimini yaparken mürdüm renklerinin zaten sanki abiyeler için oluşturulmuş bir renk olduğunu düşünebilirsiniz. Mürdümün her rengini kullanabilir ve tercih edebilirsiniz. Fazla detaya boğulmadan dantel işlemeleriyle ne kadar şık durduğunu anlayacaksınız.

Fuşya Renkli Abiyeler

Fuşya bu yıl tesettür modasında oldukça öne çıkan bir renk. Aynı şekilde tesettür abiye modellerinde de fuşya rengini sıklıkla görüyoruz. Fuşya modellerde ayrıca ağır kumaşlar kullanmak yerine daha hafif tül kumaşlar tercih edilerek yapılan abiyeler daha çok tercih ediliyor. bu tür abiyeler daha çok genç kesim tarafından tercih edilirken diğer yandan daha özenli duruşuyla da yer yer orta yaşlı bayanlar tarafından da kullanılıyor.

Koyu Pembe Abiyeler

Mordan koyu pembeye kadar uzanan pek çok renkte abiye tercihi yapabilirsiniz. hem kendi özel davetinizde hem de bir yakınınızın davetine giderken bu abiyeleri kullanabilirsiniz. Dantel detaylı olanı, altın detaylı olanı ve birçok süslemeleri olan abiyelere kadar pek çok çeşidini beğeneceğinizden eminiz. Bu abiyelerden seçim yaparken taşlı olmayan ve iri süslemeler barındırmayan bir seçim yapmanız daha modern görünmenize yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here