Türk Kadını Balık Etli mi Yoksa Şişman mı

Şubat 26, 2012
   

Türk Kadını Balık Etli mi Yoksa Şişman mı? Bu sorunun cevabını vermek istiyorum. Bence Türk Kadını kendini balık etli olmakla kandırıyor. Maalesef bizler Türk yemeklerinin azizliğine uğramış kadınlarız. Vücut yapıları da müsait olunca balık etliden biraz çıkılıyor. Ayrıca bu durum istenilen kıyafetin giyilememesi ya da üstünde kötü durması neticesinde öz güven kaybına bile yol açıp bir kadını mutsuz etmeye bile yetiyor.

Türk kadınına bakımsız, kilolu benzetmeleri hiçte hoş değil. Bence bütün kadınlarımızın yemek tarifleri defterini kabartmak yerine biraz kilo vermeye, spor yapmaya ve sağlıklı bir yaşam için neler yapılması gerektiğini öğrenmeye ihtiyacı var. Herkes imkanı dahilinde spor yapmalı, sağlıklı yaşam diyetleri uygulamalı ve beslenme felsefesini acil olarak değiştirmelidir. Türkiye de bir dirhem et bin ayıp örtse de bazen bu sağlık açısından ve görsel açıdan sıkıntılar çıkarabiliyor.

Özellikle kadınların fiziki ölçülerinden dolayı çok mutlu olmadıklarını tahmin edebiliyorum. Ama bizi mutlu edecek fiziki ölçülere kavuşmak için hiç bir şey yapmıyoruz. Pasta, börek tatlı ne varsa bizim soframızda. Artık bunları sofradan kaldırma vakti geldi fakat sofradan önce kafamızdan kaldırmalıyız bu tarz besinleri. Az ve öz yemek yemek, sağlıklı ve hafif gıdaları tercih etmek ve vücudumuzu yormayacak hafif çaylar içmek çok iyi gelecektir diye düşünüyorum. İnanın bir dilim börek değil bizi ayakta tutan. Şuna eminim bir çok Türk kadını biliyor ki tuz ve şeker vücudu yormaktan başka bir şeye, hamur işleri de vücudu şişirmekten başka hiç bir şeye yaramıyor.

Bir de spor meselesi var; belki günde spor salonlarına gidemiyoruz ama evde küçük aerobik hareketler( mekik vs. gibi), ya da günlük yürüyüşler bile zinde ve formda tutmaya yeter. Ayrıca birazcık bakımda hiç fena olmaz.

Sizde Türk kadınlarının üstüne yapışan balık etli benzetmesinden kurtulmak, dilediğiniz kıyafeti giyebilmek ve her zaman formda kalmak için ne bekliyorsunuz…

{lang: 'tr'}
Gelen Aramalar:cemil ipekçi abiye modelleri,bu senenin modası,acik kumral


Bu yazı hakkında yorum yapabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>