Uzun abiye elbiseler her yıl olduğu bu yılda ünlü tasarımcıların yeni koleksiyonlarıyla bayanların ilgi odağı olacaklar. Tabi uzun abiye modellerini tercih etmeden önce yapılması gereken, bu abiye modeline vücudunuz uygun olup olmadığını öğrenmektir. Uzun abiye elbiseler bir çok kadının üzerinde şık duran bu sebeple en çok tercih edilen abiye modelleri arasında dır. Fakat kimi zaman hatalı seçimlerden dolayı ortaya çıkan görüntü hiçte istenilen görüntü olmamaktadır. Bu sebeple doğru seçim yapılması bayanlar açısından çok önemlidir.

Bayanların hayatında abiye elbisesinin önemi ne kadar büyükse abiye kıyafeti içerisinde uzun elbise modelinin de önemi o kadar büyüktür. Günlük kullanımda yada sizin için öneminin çok fazla olduğu geceler için seçilecek uzun abiye elbiselerin üzerinizde harika görünmesinin sağlanması için öncelikle yapmanız gereken vücut tipinizi belirlemelisiniz. Vücut şeklinize göre hangi abiye modelini tercih etmeniz gerektiğini burada bahsetmiştik. Uygun olan tipinizi belirledikten sora artık elbise renk ve sitil seçimine geçebilirsiniz. Bu bölümde sizler için uzun abiye elbise modelleri arasında hoşunuza gidecek, beğeneceğinizi umduğumuz, farklı renk ve desenlerde en son moda abiyeleri sergilemeye çalışacağız.

Kısaca hangi beden tipine sahip olan bayanların hangi model uzun abiye seçmeleri gerektiğine değinecek olursak; Vücut tipi kum saati şekline benzeyen bayanlar, uzun balık abiye elbise modellerinden tercih edebilirler. Likra kumaş uzak durmanız gereken kumaş tipidir.Saten-Kadife türü kumaşlar tercih edebilirsiniz.

 

Elma şeklinde bir vücudunuz var ise; Çevredeki gözleri karın ve bel bölgenizde uzaklaştırmaya yardımcı olacak elbise tercihleriniz arasında olmalı. Bunun için V yaka modeller size yardımcı olacaktır.ve derin göğüs dekolteli A formlu elbiseler tam size göredir. Bunun yanında anvelop tipi elbiselerde işinize yarayacaktır.

Armut vücut tipi, sade bir gece elbisesi seçmeli, ayrıca omuz bölgesini öne çıkaracak tarzda seçim yapmalıdır. İşlemeli elbise kullanacaksa özellikle omuz bölgesinde detayı olan modelleri tercih etmelidir. taş, Aksesuar kullanımı yine dikkatleri boyun bölgesine çekecek şekilde tercih etmelidir.

Dikdörtgen tipliler, daha kıvrımlı modelleri tercih ederek, vücutlarını daha kıvrımlı hale getirmeleri gerekmektedir. Omuzlarınızı daha geniş gösteren, bel bölgesinden daralmaya başlayan ve uçları geniş etek tercih ederek hatlarını harika bir görünüme sahip olabilirler. Bu tip deki bayanlar, aksesuar ve elbise işlemesi etek bölgesinde olan modelleri tercih etmelidir.

Kısa boylu bayanlar elbise seçerken, vücudunu uzun göstermek için; sizi saran modelleri tercih etmelisiniz, özellikle bel ve basen bölgesini. Ayrıca topuklu ayakkabı ve doğru aksesuar ile elbiseyi tamamlamalısınız. V yaka, vücudunuzda derinlik katacağından uzun boylu görünmenizde yardımcı olacaktır. Renk seçimi yapılırken koyu ve tek renkli elbiseler tercih edilmelidir. Böylece zayıf ve uzun görünüm elde edebilirsiniz.  renk seçerken de tercihleriniz koyu kahve, siyah, lacivert, koyu yeşil tercih edilebilir. Yine küçük ölçekli desenler ya da dikey çizgilerin yer aldığı uzun abiye elbise modellerinden seçim yapılmadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here