Yeni yıla girmeden evvel, yeni yıl kararlarını düşünmek ve not etmek, tüm dünyanın ortak geleneğidir. Herkes, yeni yılın daha ilk gününden değişmek için büyük kararlar alır. O kararların gerçeğe dönmesi ise çok sık görülen bir durum değildir. Yeni yıl kararlarını gerçeğe dönüştürmek için en önemli nokta, yola çıkmak ve uygulamaya başlamak. Yeni yılda daha çekici olmak, kendinizi daha çok sevdiğiniz ve daha mutlu olduğun bir görünümde yaşamak güzel bir karar ve plan. Peki yeni yılda daha çekici olmak için nereden başlamak gerek? Yeni yıl kararlarını gelin birlikte gerçekleştirelim.

Yeni yılda kendinizle tanışın

1. Yeni yılda kendinizle tanışın!
Yeni yılda daha çekici olmak için, ilk adımı atıyoruz. Kendinizle tanışın. Oturun ve düşünün. Nasıl birisiniz? Sahip olmak istediğiniz o çekici görünüme kavuşmak için nereden başlamalısınız? Kendinizi fiziksel olarak ve içsel olarak iyice değerlendirin. Kendinizi değerlendirirken iyi yönlerinizi de beğenmediğiniz yönlerinizi de adil biçimde ele alın.

Harekete geçme zamanı

2. Harekete geçme zamanı!
Değişime nereden ve nasıl başlarsanız, yol kat edebilirsiniz? Kilo vermeye da ya kilo almaya ihtiyacınız olabilir. Bunları gerçekleştirmek için küçük davranış değişiklikleri yapabilirsiniz. Kilonuz konusunda değişiklik yapmak için, bundan sonra neleri tüketeceğinize odaklanın. Ana yemeklerde de, atıştırmalıklarda da yemek istediğiniz sağlıklı şeyler olsun. Bedeninize barışık olmak, sizi yeni yılda daha çekici yapacaktır. Bedensel değişimler tamamen süreçtir, bu süreci mutlu bir şekilde atlatmak en doğal hakkınız.

Neden daha çekici olmak istiyorsunuz

3. Neden daha çekici olmak istiyorsunuz?
İşte bu önemli bir soru ve vereceğiniz cevap da çok önemli. Cevabınız, size değil de başkalarına odaklanıyorsa bu işte bir yanlışlık var. Sahip olacağınız dış görünüş tamamen sizinle ilgili bir şey. Başkaları için bir değişiklik yapmak ise, özgürlüğünüzü kısıtlar. Daha çekici olmak için kendinize odaklanın, cevabı kendinizde arayın.

Doğru alışveriş alışkanlıkları edinin

4. Doğru alışveriş alışkanlıkları edinin…
Yeni yılda daha çekici olmak ve çekici görünümünüzü korumak için giyim tercihleriniz önemli bir yer tutuyor. Bu konuda, sindire sindire alış veriş yaparak, dolabınızı a’dan z’ye yenileyebilirsiniz. İçinde daha çekici hissettiğiniz kıyafetlerden her ay birkaç tane alarak çok iyi bir yol kat edebilirsiniz. 3-4 ay içinde kendinizdeki büyük değişimi görmeniz kaçınılmaz.

Kendini sevmenin çekiciliği

5. Kendini sevmenin çekiciliği…
En iyi görünen insan, en çekici insan olsaydı; sadece güzel kadınlar ve yakışıklı erkekler dünyada yaşıyor olurdu. İçinizdeki yaşam sevincini ne kadar yüksek tutarsanız, kendi mutluluğunuza ne kadar odaklanırsanız, çekiciliğiniz o kadar artar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here